Świeradów - Zdrój

Historia Świeradowa - Zdroju sięga XIII wieku, kiedy to doktor Leonard Thurnessen odkrył i zbadał lecznicze działanie wód mineralno-radonowych. Osiągnięcia w dziedzinie lecznictwa tego kurortu wielokrotnie były opisywane na łamach literatury fachowej.

 


Niespotykana różnorodność i barwność to najkrótsza charakterystyka regionu dolnośląskiego. Dolny Śląsk, a dokładnie ziemie w obrębie styku trzech granic są bogatym kulturowo zakątkiem Polski.

 Świeradów Zdrój to niezwykła miejscowość kuracyjna, powszechnie uznawana za perłę polskich kurortów. Miejscowość ta jest malowniczo położona w zachodniej części Gór Izerskich u stóp Stogu Izerskiego w dolinie rzeki Kwisy. Na tym obszarze występuje duże zalesienie, zarówno drzewami iglastymi jak i liściastymi. W całej miejscowości panuje kojąca cisza. Tutejsza okolicę charakteryzuje zarówno specyficzny klimat, jak i zawartość leczniczego radonu w powietrzu. To wszystko stanowi doskonałe warunki do odbudowy sił psychicznych i fizycznych. Swoją popularność zdobyły zasoby mineralne, borowinowe jak również radonowe. Pobyty kuracyjne przebiegają pod ciągłą i rzetelną kontrolą lekarzy.